Referenser installationer och byggnationer

Mats Söder
Mats Söder

VD
Tel:0491-13065
Fax:0491-12409
Mob:070-637 99 95
mats.soder@soders.eu

Anders Jacobi
Anders Jacobi

Platschef
Tel:0480-25009
Fax:0480-28280
Mob:070-399 03 22
anders@soders.eu

SPECMA Hydraulic
SPECMA Hydraulic

Hydraulslang, snabbkopplingar,
rörkopplingar, riktningsventiler,
adapter, tryckvakter, pumpar,
m.m.

Mer om produkterna, klicka här.
Mer om Specma, klicka här.

ALMiG
ALMiG

Skruvkompressorer,
Kolvkompressorer,
Turbokompressorer,
Blåsmaskiner.

Mer om produkterna, klicka här.
Mer om ALMiG, klicka här.

Filterteknik
Filterteknik

Oljefilter, Luftfilter,
Motorfilter, m.m.

Mer om produkterna, klicka här.
Mer om Filterteknik, klicka här.

Trelleborg Automotive Kalmar
Trelleborg Automotive Kalmar

Hydraulaggregat

Anna Hansson
Anna Hansson

Administration
Tel:0491-13065
Fax:0491-12409
anna@soders.eu

Mika Ronkainen
Mika Ronkainen

Lager/Logistik/Innesälj
Tel:0480-25009
Fax:0480-28280
Mob:070-2344284
mika@soders.eu

Parker
Parker

Kopplingar, flödesventiler,
riktningsventiler,
hydraulpumpar,
cylindrar, motorer, m.m.

Mer om produkterna, klicka här.
Mer om Parker, klicka här.

Sauercompressors
Sauercompressors

Högtryckskompressorer,
Gaskompressorer,
Startluftskompressorer
www.sauercompressors.com

Mer om produkterna, klicka här.
Mer om Sauer Compressors, klicka här.

OSKARSHAMNS VARV
OSKARSHAMNS VARV

Multidocker
Hydraularbeten

Mathias Roos
Mathias Roos

Försäljning
Tel:0455-360730
Fax:0455-21702
Mob:0720-50 97 05
mathias@soders.eu

Karin Bjärle
Karin Bjärle

Administration
Tel:0491-13065
Fax:0491-12409
karin@soders.eu

Atlas Copco CMT
Atlas Copco CMT

Hydraulhammare, Kross- och rivningstänger,
Cobra, Spettmaskiner, Borrstål, m.m.

Mer om produkterna, klicka här.
Mer om Atlas Copco CMT, klicka här.

L & W
L & W

Högtryckskompressorer,
andningsluft

Mer om produkterna, klicka här.
Mer om L&W, klicka här.

SKB/Vattenfall
SKB/Vattenfall

Kundanpassat hydraulaggregat

Anders Ungfors
Anders Ungfors

Produktionstekniker
Tel:0455-360730
Fax:0455-21702
Mob: 070-343 02 71
anders.ungfors@soders.eu

 

Roberth Engdahl
Roberth Engdahl

Butiksansvarig
Tel:0480-25009
Fax:0480-28280
Mob:076-6775190
roberth@soders.eu

Ola Hydén
Ola Hydén

Försäljning
Tel:0491-13065
Fax:0491-12409
Mob:070-190 98 96
ola@soders.eu

DARDA
DARDA

Hydraulspräckcylindrar,
Rivningssaxar, borrstål

Mer om produkterna, klicka här.
Mer om DARDA, klicka här.

BEKO
BEKO

Kyltorkar, membrantorkar,
adsorptionstorkar,
olje-/vattenseparatorer,
kondensatavledare och filter.

Mer om produkterna, klicka här.
Mer om BEKO, klicka här.

Mikael Magnusson
Mikael Magnusson

Produktionstekniker
Tel:0455-360730
Fax:0455-21702
Mob.: 076-677 96 62
mikael@soders.eu

CEMENTA AB
CEMENTA AB

Kundanpassat aggregat vid Cementas anläggning i Slite på Gotland

Tomas Lindgren

Butik / Försäljning
Tel:0480-25009
Fax:0480-28280
tomas@soders.eu

HYDAC
HYDAC

Filter, kopplingar
flödesventiler,
riktningsventiler,
hydraulpumpar, m.m.

Mer om produkterna, klicka här.
Mer om HYDAC, klicka här.

Henrik Syrén
Henrik Syrén

Försäljning
Tel:0491-13065
Fax:0491-12409
Mob:070-343 38 50
henrik@soders.eu

 

Stefan Karlsson
Stefan Karlsson

Innesälj/Butik
Tel:0491-13065
Fax:0491-12409
Mob:070-2180699
stefan@soders.eu

 

Peter
Peter "Peppe" Brewitz

Servicetekniker
Tel:0480-25009
Fax:0480-28280
Mob:070-603 89 56
peter@soders.eu

Motorex
Motorex

Oljor och rengöringsmedel.


Mer om Motorex och deras produkter, klicka här.

Kenth Andersson
Kenth Andersson

Butik/Lager
Tel:0491-13065
Fax:0491-12409
Mob:076-677 85 80
kenth@soders.eu

Per Andersson
Per Andersson

Servicetekniker
Tel:0480-25009
Fax:0480-28280
Mob:070-1919522
per@soders.eu

 

Tommy Sjöberg
Tommy Sjöberg

Servicetekniker
Tel:0491-13065
Fax:0491-12409
Mob:070-693 74 50
tommy@soders.eu

Eric Vikefors
Eric Vikefors

Servicetekniker
Tel:0480-25009
Fax:0480-28280
Mob:070-228 44 54
eric@soders.eu

 

 

Joel Granberg
Joel Granberg

Godsmottagning
Tel:0480-25009
Fax:0480-28280

Anton Lund
Anton Lund

Servicetekniker
Tel:0491-13065
Fax:0491-12409
Mob:070-190 71 31
anton@soders.eu

 

Paul Playoust
Paul Playoust

Servicetekniker
Tel:0491-13065
Fax:0491-12409
paul@soders.eu

 

Copyright © 2016 Söders Maskinservice AB. Alla rättigheter förbehålles.